Bez kategorii

Ile wynosi prawidłowa waga noworodka i jak ją sprawdzić?

Kontrolowanie rozwoju dziecka jest niezwykle istotną kwestią, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia, ponieważ pierwsze lata są decydujące dla rozwoju dziecka w przyszłości. Jednym z podstawowych kryteriów służących do oceny rozwoju noworodka jest oczywiście jego waga. Ile wynosi odpowiednia waga dla niemowlaka? Jaka waga niemowlęca będzie najlepsza? Jak wybrać najlepszą wagę wedle naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Ile waży noworodek? 

Warto wiedzieć o tym, że w ciągu pierwszego roku życia waga noworodka zwiększa się aż dwukrotnie. Dlatego też tak bardzo ważne jest regularne kontrolowanie wagi dziecka, co umożliwia szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości przyczyniających się do tego, że maluch słabo przybiera na wadze. 

Normy wagowe dla noworodka

W przypadku wagi dziecka warto zwrócić uwagę na normy wagowe, prawidłowa waga noworodka:
– miesięcznego powinna wynosić: 3,2-5,1 kg,
– 2-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 4-6 kg,
– 3-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 4,6-7,1 kg,
– 4-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 5,3-8 kg,
– 5-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 5,9-8,5 kg,
– 6-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 6,3-9 kg,
– 7-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 6,7-9,5 kg,
– 8-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 7-10 kg,
– 9-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 7,4-10,4 kg,
– 10-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 7,5-10,8 kg,
– 11-miesięcznego dziecka powinna wynosić: 7,8-11,3 kg,
– rocznego dziecka powinna wynosić: 7,9-11,6 kg.

Warto wyposażyć się w profesjonalną i precyzyjną wagę dla niemowląt, ponieważ kontrolowanie wagi dziecka jest wyjątkowo ważne. Sprawdź także czy lepszym wyborem nie będzie waga dla noworodka z legalizacją.

Waga dla noworodka

Waga dla noworodków – którą wybrać?

W sprzedaży posiadamy wiele różnych modeli wag niemowlęcych charakteryzujących się dużą dokładnością pomiaru oraz prostą obsługą. Wśród zdecydowanie najchętniej kupowanych znajduje się waga niemowlęca Baby Ono o dokładności +/- 0,01 kg, umożliwiająca dokładme ważenie dzieci w pozycji leżącej. Ergonomiczny kształt oraz solidna konstrukcja pozwalają na szybkie, komfortowe a także bezpieczne zważenie noworodka. Waga dla noworodka Baby Ono wyposażona została w duży, czytelny wyświetlacz oraz automatyczną blokadę pomiaru ważenia, co dodatkowo ułatwia odczytanie wyniku i pracę z urządzeniem.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Back to list