Waga niemowlęca, Wagi medyczne, Wszystkie wpisy

Waga niemowlęca z legalizacją czy bez?

Regularne kontrolowanie parametrów ciała noworodka, pozwala lekarzowi ocenić, czy maluch rozwija się w sposób prawidłowy. Profesjonalna waga dla niemowląt powinna spełniać odpowiednie normy i posiadać odpowiednie dokumenty. Decydując się na zakup wagi niemowlęcej, warto upewnić się, czy wybrany model posiada legalizację. Zastanawiasz się, co to oznacza i czy waga z legalizacją to dobry wybór?

Legalizacja wagi – co to takiego?

Legalizacja wagi to pewnego rodzaju zaświadczenie wydawane przez Główny Urząd Miar. Wydanie jej potwierdza, że waga waży towary zgodnie z określoną dokładnością, w związku z czym zapewnia ona uzyskanie precyzyjnych pomiarów. Warto pamiętać o tym, że każda waga niemowlęca wykorzystywana w gabinecie lekarskim, przychodni czy szpitalu powinna posiadać ważną legalizację. W przeciwnym razie Główny Urząd Miar może wystawić lekarzowi prowadzącemu prywatny gabinet lub placówce medycznej mandat w wysokości kilkuset złotych. 

Waga niemowlęca z legalizacją – jaki model wybrać? 

W naszym sklepie znajdują się wyłącznie profesjonalne wagi niemowlęce znanych i renomowanych producentów, takich jak Radwag, Seca czy Charder. W sprzedaży posiadamy zarówno modele z legalizacją (waga niemowlęca Charder MS 2400 z legalizacją), jak i bez. Klienci zainteresowani legalizacją wybranego modelu wagi mają możliwość jej uzyskania. 

waga niemowlęca z legalizacją Charder MS 2400
waga niemowlęca Charder MS 2400

Wagi niemowlęce dostępne w sprzedaży różnią się nie tylko budową, ale także parametrami technicznymi. Wybierając urządzenie do gabinetu lekarskiego, warto zwrócić uwagę na poszczególne jego cechy. Powinniśmy sprawdzić m.in. dokładność odczytu, obciążenie maksymalne, wyświetlacz, odpowiednio wyprofilowany kształt szalki czy funkcje dodatkowe takie jak HOLD, TARA, określenie ilości wypitego mleka (Breast Milk Intake Function) czy automatyczne wyłączanie się wagi po upływie 120 sekund. Należy także pamiętać, że waga z legalizacją po określonym czasie traci to potwierdzenie, przez co wymagane jest regularne odnawianie legalizacji w Urzędzie Miar.

Świetną alternatywą dla klasycznych wag niemowlęcych jest waga niemowlęca Seca model 336 z legalizacją i wzrostomierzem. Model ten zapewnia wysoką jakość pomiarów zarówno masy ciała dziecka, jak i jego długości. 

Back to list