Wagi medyczne, Wszystkie wpisy

Waga medyczna

Waga medyczna

Wagi medyczne do gabinetów lekarskich, przychodni i szpitali 

Waga medyczna to niezwykle przydatne urządzenie przystosowane do kontrolowania parametrów ciała, w tym wagi oraz wzrostu w wieku niemowlęcym, dziecięcym i dorosłym. Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na omówieniu poszczególnych rodzajów wag medycznych, które odnajdą zastosowanie w każdej placówce medycznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wagi medycznej?

Planując zakup wagi medycznej, z pewnością należy zwrócić uwagę m.in. na jakość jej wykonania, parametry techniczne oraz co najważniejsze – rodzaj. Warto pamiętać o tym, że na polskim rynku znajdują się specjalistyczne wagi przystosowane do ważenia np. noworodków lub osób z dysfunkcją narządu ruchu.

W naszej szerokiej ofercie dostępne są profesjonalne wagi medyczne dla gabinetów lekarskich, przygodni i szpitali. W sprzedaży posiadamy urządzenia wyłącznie renomowanych producentów takich jak marka Seca, Radwag czy Charder.

Rodzaje wag medycznych

Waga osobowa

Wagi medyczne dzielimy na wagi osobowe podłogowe oraz wagi kolumnowe ze wzrostomierzem. Tego typu urządzenia są odpowiednie do kontrolowania parametrów ciała zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Wagi osobowe cechują się stabilną konstrukcją oraz prostą obsługą. Niektóre modele mają nośność do 300 kg, co umożliwia bezpieczne ważenie pacjentów z dużą nadwagą.

Waga niemowlęca

Jak sama nazwa wskazuje, jest to waga medyczna przystosowana do kontrolowania parametrów ciała najmłodszych pacjentów. Maksymalny udźwig tego rodzaju wag wynosi zazwyczaj 20 kg. Niektóre z dostępnych modeli wyposażone są dodatkowo we wzrostomierz mechaniczny lub elektroniczny. Do wag niemowlęcych pozbawionych wzrostomiarek dokupuje się niezależne maty pomiarowe do kontroli wzrostu- są to maty Seca lub Charder.

Wagi medyczne krzesełkowe

Waga medyczna krzesełkowa

Waga krzesełkowa służy do ważenia pacjentów w pozycji siedzącej. Urządzenie doskonale sprawdza się w przypadku badania osób niepełnosprawnych, osób starszych czy pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu.

waga medyczna łóżkowa

Waga łóżkowa

Łóżkowa waga medyczna to model dedykowany przede wszystkim do szpitali i dużych placówek medycznych, przystosowany do długotrwałego monitorowania wagi pacjenta. Ze względu na trudności w przemieszczaniu się niektórych pacjentów waga ta pozwoli na proste i precyzyjne ważenie pacjentów obłożnie chorych, umożliwiające kontrolę wagi pacjentów na łóżkach. 

Back to list

Related Posts