Waga niemowlęca, Wagi medyczne, Wszystkie wpisy

Wagi medyczne do gabinetów lekarskich, przychodni i szpitali

Waga medyczna

Waga medyczna do gabinetów lekarskich, przychodni i szpitali 

Waga medyczna to niezwykle przydatne urządzenie przystosowane do kontrolowania parametrów ciała, w tym wagi oraz wzrostu w wieku niemowlęcym, dziecięcym i dorosłym. Dzisiaj skupimy się na omówieniu poszczególnych rodzajów wag medycznych, które odnajdą zastosowanie w każdej placówce medycznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wagi medycznej?

Planując zakup wagi medycznej, szczególną uwagę należy zwrócić m.in. na jakość jej wykonania, parametry techniczne oraz co najważniejsze – rodzaj. Niewątpliwie warto pamiętać o tym, że na polskim rynku znajdują się specjalistyczne wagi przystosowane do ważenia np. noworodków lub osób z dysfunkcją narządu ruchu. Z pewnością powinniśmy wybrać odpowiednią wagę do naszego zastosowania.

W naszej szerokiej ofercie dostępne są profesjonalne wagi medyczne dla gabinetów lekarskich, przygodni i szpitali. W sprzedaży posiadamy urządzenia wyłącznie godnych uwagi renomowanych producentów takich jak marka Seca, Radwag czy Charder.

Rodzaje wag medycznych

Wagi osobowe

Wagi osobowe dzielimy na wagi osobowe podłogowe oraz wagi kolumnowe ze wzrostomierzem. Tego typu urządzenia są odpowiednie do kontrolowania parametrów ciała zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Wagi osobowe cechują się stabilną konstrukcją oraz prostą obsługą. Niektóre modele mają nośność do 300 kg, co umożliwia bezpieczne ważenie pacjentów z dużą nadwagą.

Waga niemowlęca

Jak sama nazwa wskazuje, jest to model wagi przystosowany do kontrolowania parametrów ciała najmłodszych pacjentów. Maksymalny udźwig tego rodzaju wag wynosi zazwyczaj 20 kg. Niektóre z dostępnych modeli wyposażone są dodatkowo we wzrostomierz który służy do pomiaru wzrostu dziecka w pozycji leżącej. W związku z tym że pomiar wagi niemowlęcia powinien być bardzo dokładny dlatego możemy używać tylko wag legalizowanych.

Waga krzesełkowa

Waga krzesełkowa służy do ważenia pacjentów w pozycji siedzącej. Urządzenie doskonale sprawdza się w przypadku badania osób niepełnosprawnych, osób starszych czy pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu. Dlatego wagi krzesełkowe znajdują najczęściej zastosowanie w szpitalach, domach opieki i przychodniach.

Waga łóżkowa

Wagi medyczne łóżkowe to modele dedykowane do szpitali, przystosowane do długotrwałego monitorowania wagi pacjenta. Są to specjalistyczne urządzenia umożliwiające proste i precyzyjne ważenie pacjentów obłożnie chorych. 

Największy wybór wag medycznych do gabinetów lekarskich i szpitali w Polsce. Wielu czołowych producentów polskich i światowych. Tylko godne uwagi sprawdzone i niezawodne wagi medyczne.

Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać najlepszą wagę do do każdego zastosowania. Zapraszamy do kontaktu – u nas dobór wagi i doradztwo techniczne jest bezpłatne

Polecane wpisy