Waga niemowlęca ze wzrostomierzem

Waga niemowlęca ze wzrostomierzem

to specjalistyczne urządzenia pomiarowe używane w gabinetach lekarskich, przychodniach a także używa się ich w szpitalach. Profesjonalna waga dla noworodków szybko i bezpiecznie kontroluje parametry ciała dziecka – określa wagę oraz wzrost. Dzięki temu lekarz może bez problemu ocenić czy maluch odpowiednio przybiera na wadze, a co za tym idzie – prawidłowo się rozwija. 

Jakie funkcje powinna spełniać dobra waga dla niemowląt?

Waga niemowlęca Charder ms4200
Waga niemowlęca Charder ms4200. Waga dla niemowląt

Jeśli chodzi o wagi niemowlęce, to oferta polskiego rynku jest naprawdę atrakcyjna dzięki czemu mamy duży wybór profesjonalnych wag medycznych. Obecnie największą popularnością cieszą się oczywiście elektroniczne wagi dla niemowląt, które wyparły niemal całkowicie wagi analogowe. Wagi elektroniczne pozwalają na szybkie i precyzyjne zważenie dziecka. Praktycznym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest waga niemowlęca ze wzrostomierzem. Polecamy godną uwagi wagę CHARDER MS4200 która umożliwia w łatwy sposób pomiar długości ciała dziecka. Profesjonalna waga niemowlęca z atestem charakteryzuje się przede wszystkim wysoką precyzją pomiaru, bezpiecznym użytkowaniem oraz przystępną ceną. 

Ze względu na dużą ilość wag niespełniających wymogów zalecamy przy zakupie wagi dla noworodków zwrócić  uwagę na takie kryteria jak:
– legalizacja,
– dokładność pomiaru,
– zakres pomiaru,
– obciążenie maksymalne,
– obciążenie minimalne,
– funkcję “HOLD”,
– funkcję tarowania,
– funkcje dodatkowe,
– jakość wykonania,
– zasilanie.

Waga niemowlęca ze wzrostomierzem znajduje bardzo szerokie zastosowanie w pediatrii gdyż dzięki takiemu połączeniu za jednym razem zwarzymy noworodka i zmierzymy jego długość. Dlatego wpływa to w znacznym stopniu na komfort pracy oraz nie stresuje tak niemowlaków. W zależności od producenta dokładność pomiaru może być określana w różny sposób. Zazwyczaj podajemy wartości takie jak np. 0,01 kg, 2 g/10g itp. Niekiedy dokładność wag medycznych wyrażana jest w III-stopniowej skali, gdzie I stopień oznacza najwyższy poziom precyzji. 

Waga niemowlęca z legalizacją – co to znaczy?

Waga seca 336 ze wzrostomiarką elektroniczną
Waga seca 336 ze wzrostomiarką elektroniczną

Ponieważ wybieramy na długi czas medyczną wagę dla niemowlaków, zalecamy zwrócić uwagę na to czy urządzenie posiada legalizację. Legalizacja wagi to potwierdzenie wydawane przez Główny Urząd Miar odnoszące się do tego, że waga jest precyzyjna i ważymy na niej z określoną dokładnością znajdującą się na tabliczce znamionowej. Wagi, które nie posiadają legalizacji pierwotnej producenta nigdy nie mogą być zalegalizowane. Wagi niemowlęce ze wzrostomierzem, a także wagi dla dorosłych wykorzystywane w placówkach medycznych obowiązkowo powinny posiadać legalizację.

Prawdopodobnie po przeczytaniu tego artykułu wiecie już wszystko na temat wag niemowlęcych Jeśli w dalszym ciągu nie wiecie jaką wagę niemowlęcą ze wzrostomiarką wybrać to skontaktujcie się z nami a bardzo chętnie pomożemy wybrać dla Państwa najlepszą możliwie wagę.

Waga niemowlęca Radwag WPT/D 10/20D
Waga niemowlęca Radwag

Reasumując wagi medyczne z legalizacją ważą z oczekiwaną precyzją i powtarzalnością dlatego lekarze je wybierają. Z pewnością dzięki temu możemy być spokojni o nasze pociechy.

Oceń post
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Drukuj