Waga niemowlęca to urządzenie, w które z pewnością powinni zaopatrzyć rodzice maluchów mających problem z przybieraniem na wadze. Warto pamiętać o tym, że to właśnie masa ciała jest jednym z głównych wyznaczników świadczących o prawidłowym rozwoju dziecka. Jaka waga dla niemowląt będzie najlepsza? Podpowiadamy.

Waga niemowlęca babyono-789
Waga niemowlęca babyono-789

Waga niemowlęca Baby Ono

Wybierając domową wagę dla noworodka, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na parametry techniczne urządzenia takie jak zakres mierzenia, wyświetlacz, obecność funkcji dodatkowych, a także kształt rynienki, który powinien być odpowiednio wyprofilowany.

Jednym z modeli polecanym rodzicom do kontrolowania wagi niemowlaka w domu jest waga Baby Ono. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja pozwala na bezpieczne ważenie dziecka o masie ciała do 20 kg. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Dodatkowym udogodnieniem jest duży, czytelny wyświetlacz LCD oraz funkcja automatycznej blokady wyniku ważenia, co znacznie ułatwia jego odczyt. Waga dla niemowląt Baby Ono gwarantuje bardzo dokładny pomiar +/- 0,01 kg. Model ten obsługuje kilka jednostek wagowych – kilogramy, funty oraz uncje.

Jak prawidłowo ważyć niemowlę?

waga baby ono 789
waga babyone-789–2

Waga noworodka powinna być ustawiona na płaskim, stabilnym podłożu np. blat stołu. W związku z potrzebą dokładnego pomiaru dziecko należy ułożyć na wadze bez ubranek lub z samym pamperem, którego wagę należy następnie odjąć od uzyskanego wyniku. Ważąc dziecko, jedną z rąk trzymaj nad jego klatką piersiową, pamiętając o tym, aby jej nie dotykać.

Ile waży noworodek? Niemowlę zaraz po urodzeniu waży średnio ok. 3,5 kg. Jego waga w ciągu pierwszego roku życia zwiększa się niemal dwukrotnie. Niemniej, warto mieć na uwadze fakt, że masa ciała noworodka może zmniejszyć się o ok. 5-10%, w pierwszych dwóch tygodniach życia, co jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Następnie wraz z każdym kolejnym miesiącem, prawidłowo rozwijający się maluch powinien przybierać na wadze ok. 500-600 g. Noworodka należy ważyć średnio raz w miesiącu lub częściej, kiedy maluch ma problemy z przybieraniem na wadze najlepiej używając do tego celu legalizowane wagi niemowlęce.

W ciągłej sprzedaży posiadamy również wagi niemowlęce Seca, Wagi niemowlęce Charder, Wagi niemowlęce Radwag

Zachęcamy do kontaktu z nami – bezpłatnie doradzimy i pomożemy w wyborze najlepszej wagi niemowlęcej

Współpracujemy z największym dostawca wag medycznych w Polsce dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z najnowszymi wagami niemowlęcymi

Oceń post
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Drukuj

Kategorie

    Najnowsze wpisy