Czy wiesz jaka waga niemowlęca będzie najlepsza?

Czy wiesz jaka waga niemowlęca będzie najlepsza? Jaką wagę niemowlęcą wybrać? Odpowiemy na te pytania jednocześnie przedstawiając najpopularniejsze wagi niemowlęce.

Na rynku spotkać można zarówno niezliczoną ilość wag dla niemowląt, jak i ich producentów. Jak się odnaleźć w tych ofertach i jaką wagę wybrać aby ważyła dokładnie i precyzyjnie?

Ponieważ waga niemowlęca musi być dokładna i jej zakup to bardzo ważna kwestia to postaramy się w naszym artykule odpowiedzieć na najczęstsze pytania i wyjaśnimy, czym kierować się przy jej doborze.

Czy legalizacją jest konieczna? Kiedy jest potrzebna?

Niekwestionowanie najlepsze są wagi niemowlęce z certyfikatem CE oraz z legalizacją – czyli urzędowym potwierdzeniem, że waga waży odpowiednio dokładnie. Legalizacja zapewnia dokładność w granicach norm ustalonych przez Główny Urząd Miar.

Instytucje medyczne, takie jak przychodnie czy gabinety lekarskie mają odgórnie narzucony obowiązek zakupu wag z legalizacją. Przepis ten zapewnia pacjentom pewność, że w placówkach medycznych nie spotkamy wagi niespełniającej wymogów prawa.

Wagi niemowlęce

Waga niemowlęca często jest też nieodzowna dla rodziców wcześniaków,
gdzie kontrola wagi dziecka  w warunkach domowych jest priorytetowa. Oni też powinni kupić wagę niemowlęcą legalizowaną aby uniknąć błędów podczas ważenia. W takiej sytuacji każdy gram ma znaczenie i niejednokrotnie może mieć wpływ na życie i rozwój noworodka.

W swojej ofercie posiadamy wagi niemowlęce do  15 i 20 kg – a wszystkie są dwuzakresowe – tak aby ważyły precyzyjnie i dokładnie. Waga niemowlęca zaopatrzona może być w zdejmowaną szalkę, aby dziecko mogło być zważone bez stresu w naturalnej dla niego pozycji. Demontaż szalki jest bardzo prosty i zajmuję dosłownie chwilkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zastosowanie naszej wagi jest dużo większe i możemy ją używać dla starszych dzieci.

Waga niemowlęca
Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przy wagach niemowlęcych ważne jest również ergonomia i tworzywo z którego wykonana jest szalka. Liczy się przede wszystkim skuteczna i łatwa dezynfekcja oraz odporność na te środki.

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości jaka waga niemowlęca będzie najlepsza dla Ciebie skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania.


Oceń post
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Drukuj

Kategorie

    Najnowsze wpisy